Tërmet i fort shkund Turqinë

Date:

Një tërmet me magnitudë 5.2 Rihter ka goditur zonën turistike jugore të Antalias, në Turqi, në orët e para të mëngjesit, sot, 5 janar.

Sipas medieve turke, tërmeti kishte një thellësi prej 39,52 kilometrash .

Mësohet se deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale, apo viktima nga tërmeti.

Profesor Süleyman Pampal, ekspert i tërmeteve nga Universiteti Gazi në kryeqytetin Ankara, i tha transmetuesit CNN Turk se tërmeti ishte “normal” për zonën e Antalias dhe se nuk është nevojë për panik.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...