13.1 C
London
E hënë, 25 Tetor, 2021

Thaçi takohet me Presidenten e Kroacisë: Flasin për thellimin e bashkëpunimit mes dy shteteve

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, ku është biseduar për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit bilateral dhe zgjerimit të shkëmbimit ekonomik dhe tregtar.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York, ka zhvilluar takime të shumta me përfaqësues të shteteve të ndryshme të botës.

Në një takim të veçantë që ka zhvilluar me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq është biseduar për mundësinë e thellimit të bashkëpunimit bilateral dhe zgjerimit të shkëmbimit ekonomik dhe tregtar, ka shkruar Thaçi në facebook.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img