16.1 C
Pristina
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

‘The Guardian’ vjen me një shkrim të veçantë për Kosovën

Rekomandime

Nesër Kosova do të takohet me Anglinë për ta zhvilluar ndeshjen e fundit në kuadër të Kualifikime për Kampionatin Evropian 2020.

Gazeta prestigjioze, ‘The Guardian’, para duelit të shumëpritur në ‘Fadil Vokrri’, ia ka kushtuar një artikull të veçantë ‘Dardanëve’ tanë, shkruan Reporteri.net.

Gazeta ka vendosur që këtë artikull ta titullojë: “Britanezët ishin heronjtë tanë”- pse kosovarët e duan ekipin e Anglisë.

Kështu, në këtë shkrim shtjellohet e gjitha tema e Kosovës, tregohet se si janë ndërtuar stadium dhe se pse kosovarët e duan Anglinë.

Në linkun më poshtë mund ta shikoni artikullin e plotë të publikuar nga ‘the Guardian’.

Më shumë artikuj

Të fundit