Tri dridhje të forta në Greqi brenda 13 minutash

Date:

Një tërmet rreth 5 shkallë të Rihterit ka goditur në qytetin e Florinës në Greqi të Veriut.

Organizata e Pavarur Shkencore, EMSC, ka bërë të ditur se në këtë rajon janë ndjerë tri dridhje të tokës brenda 13 minutash.

Dridhjet e tokës janë dëgjuar edhe në shtetet fqinje të Greqisë, si dhe në Kosovë.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...

Berisha: Rama u bë synet më 2013 në Topkapi

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e kryeministrit Edi Rama...

“Ti do të akuzohesh për t’zezat e Iuftës”- Joe Biden kishte refuzuar t’ia japë dorën Millosheviqit

Gazetari Ivica Puljic i Al Jazeera Balkans duke folur...

Mot i ndryshueshëm gjatë javës, nesër bie borë

Mot i ftohtë dhe ndryshueshëm gjatë javës, me kthjellime...