30 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

Troket vjeshta, këto janë temperaturat sot

Rekomandime

Temperatura të ulta do të vazhdojnë të mbretërojnë në vendin tonë.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të jenë tipike vjeshtore, ato do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-4m/s.”, thuhet në raportin e IHMK-së.

Më shumë artikuj

Të fundit