15.7 C
Pristina
Friday, April 12, 2024

U fotografua me falmurin kuq e zi midis Beogradi, policët serbë i hakmerren keq shqiptarit

Rekomandime

Ashtu sikurse është e kuqja për demat është edhe flamuri shqiptar dhe shqiponja dykrenare për mediat në Serbi.

- Advertisement -

Në prill të këtij viti një i ri nga Tropoja ka shkrepur një foto në Beograd, ku në makinën e tij shihet i varur edhe flamuri kuq e zi.

Por edhe pse kanë kaluar muaj nga kjo ngjarje, me sa duket serbët nuk e kishin harruar këtë foto, të cilën e kanë bërë edhe lajm asokohe.

E përditshmja “Kurir” shkruante përbri fotos së tropojanit:

- Advertisement -

PROVOKACIJA! Një shqiptar bëri një foto para simbolit të Serbisë në mes të natës, hapi flamurin e Shqipërisë dhe shpëtoi.”
Por, ai është kapur 5 muaj më vonë në kufi. Atij iu vërsulën 15 policë serbë dhe e dërguan menjëherë në stacion, duke e ndërlidhur rastin me Ballist Morinën.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit