-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

UBO Consulting publikon rezultatin e sondazhit për zgjedhjet e parlamentare

Rekomandime

Albin Kurti prind bindshëm kundrejt kundërkandidatëve për pozitën e Kryeministrit të Kosovës.

Të paktën ky është rezultati i hulumtimit të fundit të opinionit publik të bërë nga UBO Consulting ku 44 % e të anketuarve e kanë zgjedhur Albin Kurtin.

Pas Albin Kurtit radhitet Avdullah Hoti me 12 %, derisa me 11 % janë Vjosa Osmani dhe Enver Hoxhaj, transmeton Klan Kosova.

Në pyetjen “Pavarësisht se cilën parti politike do ta votonit në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, kush mendoni se do të ishte personi më i duhur për pozitën e Kryeministrit të Kosovës?”, Ramush Haradinaj mori 6 %, Behgjet Pacolli 1% po aq sa edhe Fatmir Limaj, Isa Mustafa dhe Mimoza Kusari-Lila.

Më shumë artikuj

Të fundit