3.6 C
Pristina
Thursday, April 18, 2024

Ukrainasit po i afrohen qendrës së Khersonit: Pamjet e publikuara, shikoni si i presin banorët

Rekomandime

Ka pasur raportime se ushtria ukrainase ka marrë nën kontroll fshatin Kiselevka, 15 kilometra në veriperëndim të Khersonit dhe afër aeroportit të rajonit Kherson.

- Advertisement -

Megjithatë, deri më tani, nuk ka asnjë konfirmim nëse bëhet fjalë për Kiselivka në rajonin e Mykolaiv apo rajonin Kherson.

Një video po shpërndahet në Twitter, ku shfaqen banorët që mirëpresin me gëzim ushtarët ukrainas.

- Advertisement -

Pas lajmeve për avancimin drejt Kiselivka, korrespondenti i Guardian Peter Beaumont raporton se forcat ukrainase po mbyllen në Chornobaivka në periferi të Kherson pranë aeroportit.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit