14.1 C
London
E diel, 17 Tetor, 2021

Vaki kosovare: E infektuara me Covid tenton të kalojë kufirin për të shkuar në Shqipëri

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Një e infektuar me Covid-19 duke mos respektuar masat ka dal nga izolimi dhe ka tentuar të kalojë kufirin Kosovë – Shqipëri.

Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur gjatë ditës së djeshme rreth orës, 17:00, kurse ndaj të dyshuarës është hapur rast.

PKK. Vermicë, 20.11.2020-17:00.

Është raportuar se ndaj të dyshuarës femër kosovare është hapur rast pasi që e njëjta derisa ka qenë me Covid 19, duke mos u përmbajtur rekomandimeve ka dalë nga vetë izolimi”, thuhet në raportin e policisë.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img