16.4 C
Pristina
Wednesday, June 7, 2023

Varrosen në Rahovec babë e birë të cilët vdiqën në Zvicër

- Advertisement -

Të rekomanduara

Babë e bir, Hamëz dhe Lirim Neziraj kanë vdekur në Cyrih të Zvicrës

Sot, në fshatin Dobidol të Rahovecit, me nderime ushtarake është bërë varrimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Hamëz Neziraj dhe të birit, Lirimit, të cilët vdiqën brenda pesë ditëve në Cyrih.

- Advertisement -

Siç ka shkruar albinfo.ch, Lirimi 20 vjeçar, i cili vuante nga epilepsia dhe autizmi, ka humbur jetën i goditur nga treni, në afërsi të banesës ku jetonte familja e tij si azilkërkues. Vetëm pesë ditë më vonë, nga sulmi në tru, ndërroi jetë edhe babai i tij, Hamza, 52 vjeçar.

Familjarët thonë se vdekja e tij erdhi nga pikëllimi që i shkaktoi humbja e të birit.

Për shkak të statusit të azilkërkuesit që kanë, asnjëri nga pjesëtarët e familjes së ngushtë që jetonin në Zvicër, nuk pati mundësi të ishte i pranishëm në varrimin e më të dashurve

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -