-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Vdes ministri boshnjak nga Covid 19

Rekomandime

Ministri për Mbrojtje të të drejtave të luftëtarëve në Bosnje dhe Hercegovinë, Salko Bukkvareviç mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në Klinikën për Mushkëri në Sarajevë.

Ai ishte shtrirë në spital para disa ditëve pasi kishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

Gjendja shëndetësore e tij u përkeqësua gjatë ditës së hënë, pas çka ai ishte vendosur në oksigjeno terapi, njofton portali Kliks.

Më shumë artikuj

Të fundit