9.1 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Vdes një fëmijë 5 vjeç në Fushë Kosovë, Policia e cilëson si vdekje të dyshimtë

Rekomandime

Dje në orët e para të mëngjesit ka vdekur një fëmijë i moshës pesë vjeçare, në fshatin Bresje të Fushë Kosovës.

Sipas njoftimit të policisë, fëmija ka vdekur në shtëpi dhe se ende nuk dihet shkaku i vdekjes.

Trupi me vendim të prokurorit është dërguar në Institutin Mjeko Ligjor për obduksion.

“Rr.Bedri Pejani, Bresje 21.10.2022 – 05:20. Është raportuar se viktima mashkull kosovar (fëmijë 5 vjeçar) ka ndërruar jetë në shtëpi. Nuk dihet shkaku i vdekjes, me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Më shumë artikuj

Të fundit