24.8 C
Pristina
Wednesday, September 13, 2023

Vjen reagimi ndaj Lajçakut: Në rast lufte me Serbinë do të Iuftojmë edhe për Nishin, Korshumlinë, Rashkën dhe Sanxhakun

Rekomandime

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hisen Berisha, i ka reaguar emisarit të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili tha se ose do të ketë normalizim marrëdhëniesh ose luftë pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin.

- Advertisement -

Berisha, me anë të një postimi në ‘Facebook’ ka thënë se Kosova është e gatshme për luftë nëse i cenohet integriteti territorial, shkruan Gazeta Insajderi.

“Ju kujtoj, ju dhe mbështetësit e Serbis, se në rast të një lufte me Serbin, beteja do të zhvillohet, në dhe për Nishin e Korshumlinë, dheun e të parëve të mi Rashkën e Sanxhakun”, ka deklaruar Berisha.

- Advertisement -

“Sot kemi 60-70 mijë ushtarë me përovoj lufte, ndaj nuk do të lejojmë të humbim sovranitetin me marrëveshje të sponzorizuara nga diplomat, si ju z.Lajçak!”, ka thënë ndër të tjera deputeti i PDK-së.

“Kosova dhe populli i saj nuk e do luftën por jemi të gatshëm të flijohemi për të, duke besuar edhe në garantimin e aleatit tonë kryesor në luftë dhe në paqe, Shteteve të Bashkuara të Amerikës”, shton ai.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit