Vjosa Osmani flet pas kandidimit për kryeministre të Kosovës: Do të jem zë i të gjithëve

0
163

Vjosa Osmani pas zyrtarizimit si kandidate për kryeministre të Kosovës ka falënderuar kreun e LDK-së, Isa Mustafa dhe nënkryetarin Lutfi Haziri dhe të gjithë të tjerët për mbështetjen dhe besimin e dhënë.

“Vetëm si ekip duke i qëndruar krah njëri-tjetrit mund të arrijmë. Bashkë me Lutfi Hazirin dhe të tjerët do të jemi të ndërgjegjshëm që Kosovës t’ia kthejmë dinjitetin dhe qytetarët të ndjehen krenar dhe jo të turpëruar”, ka deklaruar ajo, shkruan Reporteri.net.

Osmani ka thënë se nga sot e tutje të gjithë qytetarët, në veçanti grate dhe vajzat nuk do të jenë pa zë.