2.9 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Vokrri nuk e la “askënd” pas vetes: Në FFK shkon hallakamë për karrige

Rekomandime

Tashmë është duke u mbajtur Kuvendi Zgjedhor i Federatës së Futbollit të Kosovës në ambientet e Hotelit Emerald.

Arsyeja e mbajtjes së këtij Kuvendi, ka të bëjë me zgjedhjen e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv, shkruan Reporteri.net.

Janë duke u zhvilluar biseda të ashpër ndërmjet kryetari të FFK-së, Agim Ademit dhe trajneri të Llapit , Tahiri Batatina.

Ka shumë zëra se bordi aktual i FFK-së po e shkel statusin, gjë që ka ngritur zëra dhe debate të ashpër mes të pranishmëve në këtë Kuvend.

Ademi ka mandat edhe dy vjet, pra deri në viti 2020, në postin e të parit të FFK-së, por duket se dëshiron ta zgjasë atë për edhe dy vjet të tjera dhe kjo ka sjellë reagime nga pala tjetër.

Më shumë artikuj

Të fundit