11.2 C
Pristina
Saturday, March 25, 2023

Vritet me plumb në kokë shqiptari në Malin e Zi

Rekomandime

Edmont Gjinkolaj, shqiptari nga Tuzi, është vrarë me plumb në kokë në mëngjesin e sotëm ku u gjet në një livadh në fshatin Miles të Tuzit.

Sipas medieve malazeze, autori i krimit, Paljoka Junqaj nga Mali i Zi, është vetëdorëzuar në polici dhe ka rrëfyer krimin ku ka dorëzuar armën me të cilën ka qëlluar për vdekje shqiptarin.

Ndërkohë, sipas informacionit të policisë, shqiptari i vrarë hyri në Mal të Zi në 4 janar dhe ka qëndruar deri në momentin e vrasjes me disa shqiptarë të tjerë.

Ndërkohë nga autopsia e kryer rezulton se shqiptari gjeti vdekjen nga një plumb në kokë/ 

Më shumë artikuj

Të fundit