18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Vuçiq pasi kthehet nga Amerika: Ne jemi shumë të vegjël t’ia ndryshojmë SHBA’së mendjen për Kosovën

Rekomandime

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk ka dashur të shpalosë asnjë detaj të vetëm rreth takimit që zhvilloi para disa ditësh me sekretarin amerikan, Mike Pompeo.

- Advertisement -

Sipas tij, diskutime të tilla nuk duhet të tregohen për publikun e gjerë. “Nuk mund të interpretojë apo të flasë për rëndësinë e vizitave.

Por që çdo bisedë me përfaqësuesit e forcës më të fuqishme në botë është shumë e rëndësishme”, ka thënë ai për Pink, transmeton Indeksonline.

Më tej, Vuçiq theksoi se Beogradi dhe Prishtina nuk do ta kenë një vjeshtë të lehtë apo dimër të thjeshtë.

- Advertisement -

I pari i Serbisë e pranoi që shteti i tyre është shumë i vogël që t’i bind Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ndryshojnë mendje për Kosovën.

“Ne jemi shumë të vegjël për të ndryshuar mendjen e të mëdhenjve”, u shpreh ai.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit