16 C
Pristina
E hënë, 11 Korrik, 2022

Yllka Neziri dhe Faruk Brahimi fitojnë në zgjedhjet lokale në Norvegji

Rekomandime

Zgjedhjet lokale në Norvegji u zhvilluan më 9 shtator

Ministri i Shtetit për Diasporë në Shqipëri, Pandeli Majko me anë të një statusi në Facebook ka njofuar se dy shqiptar kanë fituar zgjedhjet lokale në Norvegji.

Sipas Majkos, Neziri do të jetë pjesë e kuvendit komunal në qytetin e Sandefjord ndërsa Brahimi do të përfaqësojë shqiptarët në kuvendin komunal në qytetin e Sandnes.

Zgjedhjet lokale në Norvegji u zhvilluan më 9 shtator shkruan Albinfo.ch.

Më shumë artikuj

Të fundit