13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Zbulohen pamjet e rralla/ Femra moderne dhe rini të çmendur, si ishte Irani para revolucionit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Para revolucionit islamik, Irani ka qenë një shtet modern. Kishte rini dhe njerëz të emancipuar, femrat nuk e kishin detyrim mbulimin dhe mund të studionin bashkë me meshkujt.

Jeta ishte e krahasueshme me atë të vendeve perëndimore dhe Irani ishte një nga vendet me të zhvilluara dhe më me kulturë.

Fotot e mëposhtme janë bërë diku në vitet ’71-’72, para se të ndodhte revolucioni i 1979 i Ayatollah Khomeini, një regjim që do të ndryshonte totalisht jetën e iranianëve.

- Advertisement -

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -