13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Zjarrfikësit e Prishtinës në aksion për të shpëtuar macen

- Advertisement -

Të rekomanduara

Në shumë raste u ndihmojnë qytetarëve, por kësaj radhe Zjarrfikësit kanë bërë një gjest pak më ndryshe se herëve të tjera.Ata sonte në Prishtinë kanë ndezur alarmin për të shpëtuar një mace të ngujuar në një kulm të një ndërtese.

Kjo është parë në një video të dërguar nga një qytetar në KALLXO.com, i cili ka thënë se rasti ka ndodhur në lagjen “Dardania” në kryeqytet në rrugën “28 nëntori”.

- Advertisement -

Sipas qytetarit macja ka qëndruar në atë kulm për disa orë dhe pas kësaj kanë ardhur Zjarrfikësit.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -