13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Zogaj: Më problematike negociatat LVV-LDK sesa ato Kosovë-Serbi

- Advertisement -

Të rekomanduara

Njohësi i çështjeve politike në vend Petrit Zogaj, ka ironizuar me zvarritjen e procesit të formimit të qeverisë ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Zogaj, ka krahasuar këto negociata me ato ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të cilat i ka quajtur vlerësuar si më pak problematike.

“Ma problematike e të vështira po dalin negociatat LV-LDK sesa ato Kosovë-Serbi” shpreh Zogaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin shoqëror “Facebook”.

Ndryshe, kanë kaluar tre muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvend të Kosovës dhe dy partitë e para për nga numri i votave nuk kanë arritur të bëjnë marrëveshje për bashkëqeverisje.Programi qeverisës i ka bërë në një qëndrim, por ndarja e hiseve ka shfaqur mospajtueshmëri të madhe mes tyre.

- Advertisement -

Edhe në takimin e sotëm, ngjashëm sikurse edhe në takimet e kaluara e vetmja gjë për të cilën kanë arritur të merren vesh është për takime tjera.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -