22 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023

6-vjeçari e fiton luftën ndaj leukemisë, pritet me duartrokitje në shkollë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një 6-vjeçar nga Newbury në Shtetet e Bashkuara e ka fituar betejën kundër një kanceri të rrallë të gjakut që buron nga limfocitet; leukemisë.

Pas zbulimit të sëmundjes në vitin 2016, vogëlushi John Oliver Zipay  u përball me një udhëtim të gjatë dhe të vështirë, deri në seancën e fundit të kimioterapisë.

- Advertisement -

Sipas mediave lokale, familjes së vogëlushit iu konfirmua lajmi i shumëpritur i zhdukjes së sëmundjes vetëm pak ditë më parë.

John Oliver u mirëprit si një hero i vërtetë nga shokët e tij të klasës, me duartrokitje dhe ovacione.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -