7-vjeçarja që humbi jetën në plazhin e Durrësit është nga Podujeva

0
310

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Durrës. Një vajzë 7 vjeçare është mbytur në plazh, në zonën e plazhit “Iliria”.

Mësohet se fëmija është nxjerrë nga deti nga pushuesit dhe është dërguar menjëherë në spital, por nuk ka mundur të mbijetojë.Viktima është 7 vjeçarja nga Podujeva, me inicialet E.H.

Njoftimi i policisë së Shqipërisë:

Më datë 27.08.209, rreth orës 13:40, ka ardhur për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Durrës e mitura E.H., 7 vjeçe, banuese në Podujevë, e cila ka rrezikuar të mbytej në det. Shtetësia E.H fatkeqësisht ka ndërruar jetë në spital.
Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.