9.6 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

A u arrit koalicioni me LDK-në? Flasin nga VV-ja

Rekomandime

Liderët e dy partive të mëdha opozitare, LDK-së dhe VV-së janë takuar sot për të diskutuar sërish mundësinë e një koalicioni parazgjedhor mes këtyre dy partive.

Takimi që ka zgjatur pak është konfirmuar për Sinjalin edhe nga VV-ja.

Zëdhënësi i kësaj partie, Arlind Manxhuka, ka thënë se përpjekjet janë të sinqerta për të arritur koalicionin. Ai gjithashtu ka konfirmuar se përveç takimit Mustafa-Kurti, ka pasur edhe takime të tjera të nivelit të lartë.

Ka patur takime kryetari i Lëvizjes dhe ai i LDK-së, si dhe takime të tjera në nivel të lartë. Sigurisht do të ketë edhe takime të ardhshme, ne vazhdën e përpjekjeve të sinqerta për të arritur koalicion”, ka thënë Manxhuka për Sinjalin.

Lëvizja Vetëvendosje kërkon që të mos ketë kushtëzime sepse nuk ka shumë kohë për të arritur koalicionin e shumëpërfolur.

Perpjekja kryesore është që të mos ketë kushtëzime dhe të diskutohen modalitetet më të mira. Nuk ka shumë kohë dhe kushtezimet tash vetëm pengojnë”, ka thënë Manxhuka.

Më shumë artikuj

Të fundit