18.7 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023

Abazi i cili kishte thënë se Dehari ishte vrarë nga VV’ja, propozohet si Zëvëndëskryeministër nga Kurti

- Advertisement -

Të rekomanduara

Haki Abazi, i cili është propozuar për Zëvëndëskryeministër të dytë, nga ana e liderit të Vetëvendosjes, dy vite me parë kishte shkruar se njerëzit e VV’së janë vrsësit e Astrit Deharit, trnasmeton Gazeta Metro.

Haki Abazi vetëm dy vite më parë kishte shkruar në një status në Facebook, se njerëzit e VV’së janë vrasësit e Astrit Deharit.

Ai kishte thënë se Dehari ishte vrarëë sespe shihej si rrezik dhe penges e planeve të VV’së.

Ai gjithashtu kishte thënë se njerëzit e VV’së po derdhin lot krokodili për të vrarët e për fëmijët e mbytur në gropa.

- Advertisement -

E çuditrisht kjo nuk i ka penguar fare liderit të VV’së që Abazin ta popozojë në një post të lartë, siç është Zëvendëskryeministri, duke injoruar krejtësisht antarët besnik dhe të devotshëm të kësaj partie.

Ndryshe, gjatë ditës se sotme Kurti ka propozuar për postet e larta shtetërore në Qeverinë e tij emra mjaft interesante, qe vlen të ceken janë përzagjedhja e Zëvendëskryeministër të dytë, Haki Abazin ndërsa Albulena Haxhiun si Ministre të Drejtësisë.

“Nga Lëvizja VETËVENDOSJE!, unë si kryeministër i qeverisë së re, kam përzgjedhur: për zëvendëskryeministër të dytë të qeverisë, Haki Abazi, për Ministre të Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për Ministër të Punëve të Jashtme dhe Diasporë”, ka thënë Kurti.

- Advertisement -

Ndërsa, emrat e tjerë që Kurti ka propozuar janë edhe Blerim Reka, Besnik Bislimi, Rozeta Hajdari dhe Arben Vitia.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -