7.8 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Aksident në Shtime: Ndërron jetë një person 30 vjeçar

Rekomandime

Në një aksident trafiku të ndodhur me 19.09.2019 rreth orës 20:05 minuta në rrugën ,,Ismail Qemajli” në Shtime , një person ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Sipas raporteve të para, ngasësi i automjetit transpotues me targa lokale, E.Q. ( m/sh/k 35 vjeç), godet biçiklistin F.I. (m/sh/k 30 vjeç) , me q’rast i njejti pëson lëndime të rënda trupore.

I lënduari është dërguar fillimisht në ambulancë në Shtime dhe pastaj në QKUK Prishtinë për tretman mjekësor ku nga mjeku kujdestar kemi pranuar informatën se nga lëndimet e pësuara i njejti ka ndërruar jetë.

Trupi i pajetë i viktimës,me urdhër të Prokurorit të shtetit dërgohet për obduksin, ndërsa ngasësi i automjetit është ndaluar për 48 orë.

Më shumë artikuj

Të fundit