2.7 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

Ambasadorët nisen në Kuvend nga Zyra e BE’së

Rekomandime

Përfaqësuesit e QUINT’it në vend dhe Nataliya Apostolova përfaqësuese e zyrës së BE-së në Kosovë kanë shkuar në Kuvend të Kosovës aty ku do të takohen me përfaqësues të LV-së dhe LDK-së, raporton Gazeta Express.

Takimi ishte paraparë që të mbahet në ora 17:00, atëherë kur në Kuvend veçse kanë arritur zyrtarë të të dy partive, të udhëhequr nga Albin Kurti e Isa Mustafa.

Mirëpo, fillimisht, ambasadorët e QUINT’it dhe Apostolova janë mbledhur pranë zyrës së BE-së, për të vazhduar pastaj për në Kuvend.

Ky takim po mbahet me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje.

Më shumë artikuj

Të fundit