-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Ambasadori i ri gjerman arrin në Kosovë

Rekomandime

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka bërë të ditur se tanimë ka arritur në vendin e tij të ri të punës.

Rohde tha se sot do t’i dorëzojë kredencialet e tij, transmeton Indeksonline.

Ai ka falënderuar ish-ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt për mirëseardhjen e ngrohtë teksa theksoi se mezi pret të takohet me të tjerët.

“Në këtë ditë të bukur unë dhe gruaja ime Sonia Lapointe kemi arritur në Kosovë”, tha ai ndër të tjerash.

Më shumë artikuj

Të fundit