-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

Bashkësia Islame: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

Rekomandime

Lajme Kosovë Sport Futboll Magazina Cult Ekonomi Femra Stili Shëndetësi Kuzhina Auto Teknologji Fun Telegrafi Jobs Arkiva Marketing

Bashkësia Islame: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

? COVID-19 në Kosovë dhe botë

Lajmet që mund t’ju kenë ikur

Më interesantet nga sporti

Për një shëndet më të mirë

Më të lexuarat nga rubrika rozë

Moti në Kosovë

Femra, stil dhe trende

Zhvillimet nga bota e teknologjisë

LAJME / KOSOVËBashkësia Islame: Nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit

10 minuta

    

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një adresim para mediave ka konfirmuar se për shkak të gjendjes së rënduar me Covid-19 nuk do të falet namazi i Kurban Bajramit nëpër xhamitë e Kosovës.

Ai ka thënë se këtë hap e kanë ndërmarrë për të ruajtur shëndetin publik.

Po ashtu Tërnava ka bërë apel që të mos ketë as vizita familjare. /KP

Më shumë artikuj

Të fundit