13.1 C
London
E hënë, 25 Tetor, 2021

Amerika i godet me 30 ton bomba

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Me dhjetëra ton bomba janë hedhur nga koalicioni ndërkombëtar i drejtuar nga SHBA për të spastruar një bazë të ISIS-it në një ishull në veri të Irakut, në brendësi të lumit Tigër.

Bombardimet masive kundër forcave të ISIS që u mposhtën në Irak në vitin 2017, por që po riorganizoheshin në këtë ishull, janë kryer nga avionët amerikanë F15 dhe F35.

Në një video të postuar nga majori i SHBA Miles B Cagenis, duken dhe forcat iraniane që e vështrojnë operacionin nga terreni.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img