25.7 C
Pristina
E diel, 3 Korrik, 2022

Amerikani i famshëm vazhdon talljet me serbët: Serbët janë populli më mashtrues në planet

Rekomandime

Kevin Clancy , një bloger dhe prezantues i podcast-it për web-sitin e famshëm sportiv amerikan Barstool, i cili pas ndeshjes së fundit SHBA-Serbi në Kampionatin Botëror të Basketbollit ‘ai u tall me serbët në Twitter’, duke bër disa cicerima për Serbinë, çka shkaktoi reagime të serbëve, shkruan Gazeta Metro.

Ai shkroi në Tweeter të premten në mbrëmje:

“A e dini ndryshimin midis jogurtit dhe serbëve? Jogurti nuk është përgjegjës për sjelljen gjenocidale dhe Luftën e Parë Botërore”, shkroi Clancy, duke shkaktuar debate të ndezura të komentuesve serbë, dhe vazhdoi shkruante përseri:

“Serbët duhet të jenë njerëzit më mashtrues në planet. Këta njerëz legjitimisht mendojnë se Serbia është një vend më rendësi të madhe. “Ejani për ushqimin jo OMGJ, qëndroni për genocidin!”, shkroi Clancy./gazetametro.net

Më shumë artikuj

Të fundit