13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Arban Abrashi tregon arsyen e takimit me Gjuriqin, Sveçlen dhe Gjinin në Tiranë

- Advertisement -

Të rekomanduara

Deputeti i rizgjedhur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, ka treguar për Gazetën Sinjali arsyen e takimit me drejtorin e të ashtuquajturës zyra serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, Xhelal Sveçlën e LVV-së dhe Ardian Gjinin e AAK-së.

Mediat kanë raportuar për një takim mes tyre që po mbahet në Tiranë, por Abrashi ka hedhur poshtë aludimet duke theksuar se bëhet fjalë për një takim rajonal të mbështetur nga Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë.

- Advertisement -

“Takim rajonal, mbështetur nga Ministria e Punëve të Jashtme e Gjermanisë, organizuar nga CIG”, tha Abrashi për Gazetën Sinjali.

Ndërsa, nga Lëvizja Vetëvendosje thanë për Gazetën Sinjali se nuk bëhet fjalë për takim mes tyre.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -