15.5 C
London
E shtunë, 16 Tetor, 2021

Arsimtarja e historisë abuzon dhe i kërcënon me jetë fëmijët, prindërit nuk e duan në shkollë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

a shkolla “Pjetër Bogdani”, para dy vitesh dhe e njëjta ishte suspenduar në fund të gushtit të vitit 2018. Por, ajo është rikthyer në shtator të këtij viti me vendim të gjykatës.

Mexhuani tregon se ka pasur probleme të vazhdueshme me të gjatë gjithë kohës.

Arsimtarja e Historisë, Afërdita Misimi, e cila pasdite erdhi në shkollë mohon se ka përdorur dhunë ndaj fëmijëve.

Ajo tregon për KosovaPress se në këtë shkollë është kthyer me vendim të gjykatës.Ajo mes tjerash thotë se asnjëherë nuk ka kërcënuar fëmijët, derisa shton se pavarësisht se Këshilli i Prindërve e kundërshton atë, do të vazhdojë të shkojë në shkollë.

“ Unë jam mësimdhënëse jo e vështirë, por principiele. Po do të vazhdoj se fëmijët i kam prapa”, thotë Misimi.

Ndryshe, KosovaPress kishte njoftuar se nxënësit për shkak të dhunës së ushtruar ndaj tyre, kishin organizuar edhe nënshkrimin e një peticioni për shkarkimin e saj, por e njëjta i kishte kërcënuar ata pasi kishte kuptuar këtë gjë.

KosovaPress ka provuar të kontaktojë me drejtoreshën për Arsim në komunën e Prishtinës Shpresa Shala por kontakti me të ka qenë i pamundur. Drejtoria për Arsim e Prishtinës nuk ka reaguar deri në orët e pasdites.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img