8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Në trans, Limaj e Pacolli sigurojnë ulëse në Kuvend

Rekomandime

PZAP ka marrë vendim që të heqen nga rezultati përfundimtar votat e ardhura nga Serbia.

Ky vendim është marrë pas ankesës së bërë në këtë institucion nga Nisma Socialdemokrate, shkruan lajmi.net.

E nëse gjithçka shkon siç është planifikuar sipas koalicionit AKR-Nisma, këto dy subjekte në legjislaturën e re do të kenë gjashtë deputetë.

Sipas rezultateve të shpallura nga KQZ, këta do të jenë deputetët nga ky koalicion: Fatmir Limaj, Behgjet Pacolli, Albulena Balaj-Halimi, Bilall Sherifi, Islam Pacolli dhe Mirlinda Sopi Krasniqi.

Renditja në formë tabelare:

Më shumë artikuj

Të fundit