Avni Dehari tregon se a do të bëhej pjesë e ndonjë partie politike po të mos ishte “Vetëvendosja”

Date:

Deputeti Avni Dehari tregon se me veprimtari politike është marrë që nga viti 1981, dhe si shumicës së shqiptarëve atij iu imponua ky profesion për shkak të pozitës që e kanë pasur në ish-Jugosllavi.

“Në vitet e para pas çlirimit të Kosovës kam mbështetur aktivitetet politike që kanë ndihmuar shtetformimin e Kosovës.

Që nga themelimi i Lëvizjes Vetëvendosje kam mbështetur të gjitha aktivitetet e saj, në të cilën edhe jam anëtarësuar”, tha ai për Front Online.

Ai thotë se vetën nuk e sheh në asnjë parti politike, nëse s’do të ishte në Vetëvendosje.

“Në asnjë tjetër”, u përgjigj ai.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...