“Baxha” i Memli Krasniqit ka një kërkesë për Albin Kurtin

Reperi i njohur, Lumi B, nuk ka mundur të rezistojë pa thënë diçka në situatën e fundit politike në vend.

Në një shkrim të publikuar në InstaStory, ai ka përmendur së fundmi liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, njëherësh kandidatin më të votuar për kryeministër në zgjedhjet e fundit.

Mesa duket, ai i është referuar faktit që në këtë moment Kurti është shumë i përfolur, dhe si zakonisht estrada zgjedhin fjalët ose emrat më kyç të momentit, për të përmendur në këngët e tyre.

Ka dhez Albin Kurti. A thu ma knon ni refren?”, kanë qenë fjalët e Lumi B në InstaStory.

Ai nuk është deklaruar ndonjëherë rreth bindjeve të tij politike.

Ndryshe, Lumi B dhe Memli Krasniqi janë baxhanak.