-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Bedri Hamza kandidat potencial për kryeministër

Rekomandime

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që vendi të shkojë në zgjedhje, partitë politike janë aktivizuar në përzgjedhjen e figurave të tyre, për listën e kandidatëve për deputet, por edhe për kryeministër.

Tashmë dihet se VV do të kandidaojë me Albin Kurtin, AAK besohet se garës do t’i hyjë me Ramush Haradinaj, ndërsa ende të papërcaktuara janë PDK dhe LDK.

Njëri nga të propuzuarit për kryeminstër nga radhët e PDK-së, është propozuar edhe kryetari i degës në Mitrovicë, Bedri Hamza.

Këtë propozim e ka konfrimuar zyrtari i lartë i këtij subjekti Abelard Tahiri.

“Neser dalim me kandidatin per kryeminister, Bedri Hamza ose Enver Hoxhaj. Padyshim qe do te jete njeri prej tyre. Eshte ceshtje oresh, besoj neser ne mengjes”, ka thënë Abelard Tahiri.

Ndryshe Bedria Hamza llogaritej edhe si kandidat i mundshëm për kryetar të Mitrovicës, nga radhët e PDK-së.

Më shumë artikuj

Të fundit