6 C
Pristina
Thursday, March 23, 2023

Behgjet Pacolli ankohet te Elon Musk për një çështje

Rekomandime

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli i është ankuar Elon Musk për shkak se në Kosovë, Shqipëri dhe në Maqedoni të Veriut s’ka ende hapësira për mbushjen e makinave elektrike të Teslas.

Pacolli ka thënë se edhe pse po afrohet fundi i vitit 2022, këto vende vazhdojnë të jenë pa “super mbushësin” e Teslas.

Më shumë artikuj

Të fundit