11.2 C
Pristina
Friday, March 24, 2023

Bie çmim i naftës/ Publikohen çmimet e derivateve për sot

Rekomandime

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) caktoi çmimet tavan për shitjen e derivateve të naftës për 48 orët e ardhshme.

Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar i naftës është 1.75 euro për litër, duke shënuar kështu rënie për një cent në krahasim me ditën e djeshme, ai i benzinës 1.40 euro dhe i gazit me 0.72 euro.

Më shumë artikuj

Të fundit