15.5 C
London
E shtunë, 16 Tetor, 2021

Bill Clinton letër Kadri Veselit

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton i ka dërguar letër Kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli përmes së cilës e falënderon për pritjen e organizuar për të në Kosovë në qershor të këtij në 20 vjetorin e çlirimit.

“Dua të ju falënderoj për pritjen e ngrohtë në Prishtinë në Qershor.

Ishte nder për mua të shënojë dy dekada të paqes bashkë me qytetarët dhe të përkushtohemi për një të ardhme të shanseve të barabarta.

Mbajeni në mend se ju dëshiroj gjithmonë suksese”, shkruan ndër të tjera Clinton.

Letër falënderuese dhe mbështetëse Veselit i ka dërguar edhe ish-sekretarja Madeleine Albright.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img