Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

0
178

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu

48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes

46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet Besar Halimi

46′ – Starton pjesa e dyte

Half Time

45′ Mbyllet pjesa e pare 0-0

41′ – Pergjaket Mergim Vojvoda, por pa ndonje problem. Merr tretmanin e duhur dhe vazhdon lojen.

36′ – Super harkim nga Berisha, Kosova e pafat ne rastin me te rrezikshem ne ndeshje

35′ – Goditje denimi per Kosoven, e merr persiper Valon Berisha

32′ – Atdhe Nuhiu ndeshkohet me karton te verdhe

23′ – Aro Muric me nje tjeter pritje, fantastik

22′ – Fidan Aliti menqur ndal kundershtarin, goditje denimi

18′ – Cekia vazhdon te rrezikoje, Kosova po mbahet dhe po tenton te dali me perpara

16′ – Anel Rashkaj shkakton ne faull, ndeshkohet me te verdhe

10′ – Rrezikon Anel Rashkaj duke rrezuar kundershtarin ne zone, hesht gjyqtari kryesor

7′ – Pritje e mrekullueshem nga Aro Muric, shpeton Kosoven

3′ – Çekia tenton të sulmojë në krahun e majtë, por Amir Rrahmani është në vend.

1′ – Starton ndeshja në ‘Doosan Arena’.

“Dardanët” dalin në nxehje

Djelmoshat e Kosovës kanë zbritur në “Doosan Arena”

Ata kanë nisur nxehjet para ndeshjes me Cekinë në ora 20:45.

Kosova do të jetë pa Vedat Muriqin, vendin e të cilit e ka zënë Atdhe Nuhiu.

Nuk është gati as Herolind Shala, nga fillimi luan Anel Rashkaj.

Formacionet zyrtare: Çekia – Kosova

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Çekisë dhe Kosovës.

Duke nisur nga ora 20:45, në ‘Doosan Arena’, Cekia dhe Kosova do të zhvillojnë ndeshjen që po konsiderohet si një finale, për shkak se që të dy ekipet kanë shansin të kualifikohen në “Euro 2020”, raporton Gazeta Express.

Vedat Muriqin në sulm do ta zëvendësojë Atdhe Nuhiu.