18.3 C
Pristina
Tuesday, June 6, 2023

Cili vend konsumon më së shumti birrë?

- Advertisement -

Të rekomanduara

Cili shtet konsumon më së shumti birrë?

Përgjigja e kësaj pyetjeje është mjaft interesante – Republika Çeke.

Kjo sipas të dhënave të publikuara nga The Economist në raportin World In Figures.

Shumëkush mund të mendonte që Gjermania është e para në këtë aspekt, por Gjermania dhe Austria renditen në vendin e tretë dhe të dytë, respektivisht.

- Advertisement -

Polonia radhitet e katërta, ndërsa Rumania e pesta.

Të dhënat për konsumimin e birrës në vendet tjera mund t’i gjeni këtu.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -