11.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Çka mendon Ramiz Lladrovci për paraqitjen e zhveshur të Fjolla Morinës në Skenderaj

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kohëve të fundit bëri bujë mediatike paraqitja e këngëtares së mirënjohur, Fjolla Morina, në një koncert në Skenderaj.

Për dukjen e saj në këtë koncert pati shumë kritika, për shkak se Fjolla ishte e veshur shumë provokative dhe kishte fëmijë të shumtë që kishin shkuar ta përcjellin nga afër performancën e artistes.

Lidhur me performancën e saj, i pari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, i doli në mbrojtje artistes.

- Advertisement -

Ai tha se performanca e saj nxiti reagime të shumta pa nevojë dhe e krahasoi paraqitjen e saj me të Rita Orës në Prishtinë dhe siç tha ai, performanca e superyllit botëror as që u komentua, transmeton rtv21.tv.

“Këngëtarëve nuk u tregojmë çka me vesh, ata e kanë stilin e vetë. Edhe ajo që u bë bujë në Skenderaj ishte e padrejtë, e njëjta ka ndodhur me Rita Orën në koncert në Prishtinë, kush nuk e tha asnjë fjalë. Por, dikujt i dhimti kryt pse u bë në Skenderaj. Drenasi është më mirë në këtë drejtim. Sa i përket fëmijëve, prindërit duhet me u kujdes”, tha Lladrovci.

Ndërsa, për reagimet e deputetëve, Lladrovci tha se ata që kanë reaguar “e kanë me i hi në qef dikujt, meqë është koha e fushatave”.

Në lidhje me performancën e saj, ka pasur reagime të shumta në rrjete sociale. Ata që kanë reguar kanë qenë edhe disa deputetë të Kuvendit të Kosovës.

- Advertisement -

Në mesin e tyre është edhe Milaim Zeka, i cili në rrjetin social Facebook, ka pyetur se ku kanë mbetur ata, të cilët e kanë kritikuar atë për fjalorin banal të tij, teksa e ka publikuar edhe një fotografi të Fjollës.

Një reagim i tillë ka ardhur edhe nga deputeti i PDK-së, Andin Hoti, i cili gjithë këtë paraqitje të Fjollës e ka komentuar vetëm me një koment “Bac falna”.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -