13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Dardan Sejdiu tërhiqet përfundimisht nga politika, kjo është puna e re

- Advertisement -

Të rekomanduara

Pas dështimit në zgjedhjet e fundit parlamentare disa nga ish-deputetët e PSD-së janë tërhequr nga politika, së fundi edhe Dardan Sejdiu ka bërë shkëputje përfundimtare nga kjo fushë dhe ka filluar punën si konsulent menaxhimi në biznes.

Ish-deputeti i VV’së, pastaj i PDS’së ka ndryshuar statusin e punës në rrjetin social Linkedin, ku nga tash nuk do të jetë politikan po do t’i kthehet asaj që ka studiuar, ekonominë, si konsullent menaxhimi në ‘IEDC – Bled School of Management’.

Kujtojmë, që Dardan Sejdiu ishte poashtu anëtarë i partisë Fryma e Re e cila në zgjedhjet e 2010 nuk e kaloi pragun elektoral. Në mars 2011 kjo parti u shkri duke krijuar Vetëvendosjen, duke qenë në mesin e tyre Dardan Sejdiu dhe Shpend Ahmeti.

Sejdiu u zgjedh si anëtar i këshillit të Prishtinës por dha dorëheqje duke u bërë deputet. Në vitin 2014, ai u zgjodh si anëtar i Kuvendit të Kosovës, duke u bërë kandidati më i votuar i Vetëvendosjes.

- Advertisement -

Image
Ai dha dorëheqje nga posti i deputetit duke u bërë zëvendëskryetar i Komunës së Prishtinës, shkruan Gazeta Metro.


Ndërsa, në zgjedhjet e fundit të 6 tetorit, Dardan Sejdiu nuk arriti ta kalojë pragun për t’u bërë pjesë e Kuvendin të Republikës së Kosovës.

Sejdiu ka qenë kryetar i grupit parlamentar të Partisë Socialdemokrate. Por jo veç ai, por jashtë Parlamentit ka mbetur e gjithë partia e tij, pasi asnjë deputet i kësaj partie nuk ka arritur të bëhet deputet.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -