-0.6 C
Pristina
E martë, 31 Janar, 2023

16 vdekje në 24 orët e fundit, Zemaj s’e thotë asnjë fjalë, reagon duke publikuar një fotografi

Rekomandime

Numër alarmant i viktimave nga Coronavirusi është shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë.

IKSHPK njofton për gjithsej 16 të vdekur, shifra kjo më e lartë e viktimave e shënuar ndonjëherë, shkruan Reporteri.

Me vdekjet e fundit, numri total i personave që kanë humbur jetën nga coronavirusi në Kosovë është 212.

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka reaguar menjëherë pas publikimit të rasteve duke publikuar një fotografi ku bëhet thirrjet për qytetarët që të mbajnë maskën, distancën dhe të paguajnë me kartelë.

https://www.facebook.com/zemajarmend/posts/3255825444464313

Më shumë artikuj

Të fundit