Deputetja e PDK-së: Isa, Albini – Slloba, Putini

0
202

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu në T7 ka thënë se pas takimit mes Isa Mustafës dhe Albin Kurtit, i ka gjetur një parullë të re Vetëvendosjes.

Musliu i ka kujtuar deputetit të VV-së, Sali Zyba, se dikur partia e tij protestonte kundër Mustafës, që tash po e takojnë.

Duke kujtuar parullën “Isa, Hasha – Esat Pasha”, që Vetëvendosje e ka pasur kur protestonte kundër marrëveshjeve në kohën e Qeverisë së Mustafës dhe Hashim Thaçit, thotë se tash e ka një të re për ta.

Tash ajo thotë se mund ta përdorin si slogan “Isa, Albini – Slloba, Putini”.