11.9 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Dështim total, rinia e Istogut e zhgënjen fuqishëm LDK-në, takim me vetëm pak persona

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një natë pasi koalicioni AAK-PSD kishte tubim të madh në Istog para mijëra mbështetësve, LDK-ja ka marrë goditjen e dytë me radhë në këtë komunë.

Forumi rinor i LDK-së ka organizuar një takim me rininë e kësaj komune në qendër të Istogut.

Por, tre kandidatët për deputetë, Shkëmb Manaj, Besart Dreshaj e Ilir Ferati kanë dhënë premtimet e tyre para numrit të vogël të qytetarëve istogas.

- Advertisement -

Istogu ka dy vite që nuk është më bastion i LDK-së pasi që ardhja e Gani Dreshajt në krye të AAK-së në Istog ka bërë që diferenca mes dy partive të para në këtë komunë të jetë fare e vogël, gjë e cila është parë edhe në zgjedhjet e fundit lokale./Indeksonline/

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -