19.8 C
Pristina
Friday, April 12, 2024

Dimër a pranverë? – temperaturat befasojnë edhe Sylë Tahirsylajn

Rekomandime

Vendi do të ndikohet të enjten nga fushat e ajrit me presion të ulët atmosferik, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

- Advertisement -

Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje të shiut.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius.


IHMK’ja paralajmëron se do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-11m/s.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit