22.8 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

Disa raste kur tërmetet kapën në befasi gazetarët brenda dhe jashtë studiove televizive – reagimet e tyre

Rekomandime

Disa tërmete me pasoja jo të vogla materiale dhe me dhjetëra të lënduar kanë goditur Shqipërinë ditëve të fundit.

Madje tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe tetë shtete të tjera.

Dhe përveç të gjithë qytetarëve të cilët e kanë përjetuar një ngjarje të tillë, në një situatë të vështirë janë gjendur edhe gazetarët gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në emisionin e lajmeve në Ora News.

Gjatë kohës sa gazetarja po transmetonte se tërmeti i parë ka lëkundur Shqipërinë, po në atë moment, ka ndodhur edhe tërmeti i dytë i cili supozohet se ishte edhe më i fuqishëm.

Por rastet kur tërmetet “kapin” edhe gazetarët derisa ata kryejnë punën e tyre nuk janë të rralla.

Në këtë drejtim ua kemi sjellur disa rase të tilla, të cilat kanë ndodhur nëpër studio të ndryshme televizive në botë, si dhe jashtë tyre.

Më shumë artikuj

Të fundit