Friday, July 19, 2024

Dy vëllezër, dy kombëtare: Lexoni 6 fakte për Valon Berishën

- Advertisement -
- Advertisement -

Valon Berisha është njëri nga futbollistët e shumëpëqlyer të Kombëtares së Kosovës,

Berisha cilësohet si një futbollist kreativ, i shpejtë, i fuqishëm dhe me aftësi të larta në driblime, por edhe një golashënues i rrezikshëm.

- Advertisement -

Më poshtë Gazeta Metro ju sjellë 6 fakte që s’i keni ditur rreth tij:

1. Valoni ka një vëlla, Vetonin i cili luan për kombëtaren e Norvgjisë.

“Vendimi ka qenë i vështirë. Kemi vendosur që në fund t’i lëmë edhe diçka Norvegjisë. Edhe mua kanë dashur të më marrin, por e kam dashur Kosovën që nga fëmijëria”, kishthe thënë Valoni.

- Advertisement -

2. Valoni ka luajtur më së shumti në kombëtaren norvegjeze, por kur Kosova u bë anëtare e FIFA-së, ai vendosi dhe zgjodhi që të luajë në përfaqësuesen kosovare.

3. Valoni di t’i bëj punët e shtëpisë shumë mirë, madje kishte thënë se këto i bën me shumë qejf.

4. Valoni luan në Serie A, Lazio, me një kontratë pesë-vjeçare.

- Advertisement -

5. Prindërit e Valonit janë nga Podujeva.

6. Ushqimet e preferuara të Valonit janë ushqimet tradicionale, si pitja, flia,etj.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura